VAHŞİ BİR YEŞİL

Maceraperest, özgür ve egzotik bir ruhun yansımalarını taşıyan orman yeşili yenileyici enerjisini yaşamlarımıza aktarırken doğanın dinginliğini yaşam alanlarımıza taşıyor .

Cumba selection dekoratif vazo yeşilin doğadan köklenen dinlendirici renkleri, mobilya ve aksesuarlarda etkisini hissettirmeye hazırlanıyor. Yemyeşil bir vahşilik en doğal haliyle ütopik bir dünya kurguluyor.

 

PETER ZUMPTHOR

Malzeme kullanımı, deneysel yaklaşımları ve yerel kültüre olan saygısıyla tanınan Zumpthor, bir yapıdan çok daha fazlasını söyleyen mimari mekanlar tasarlıyor.

BAMBU KÖPRÜLER

Günde dört metreye kadar büyüyebilmesi, strüktürel özellikleri, inşaat kolaylığı ve sürdürülebilir bir malzeme olması bambunun popülerliğini ve kullanımı artırıyor. Birçok ağaca kıyasla %35 daha fazla CO2 emilimi sağlayan bambu, yetiştiği coğrafyalarda temel inşaat malzemelerinden biri.

ZEN BAHÇELERİ

Japon kültürü ve Zen Budizmi ile şekillenen zen bahçeleri, ruh ve bedenin kendine döndüğü alanlar olarak simgeleşiyor. Bahçe tasarımlarında kullanılan bitkiler, su öğeleri, kum, kaya, çakıl ve döşemeler, tepeler, adacıklar, köprüler, farklı boyut ve şekildeki fenerler estetik ve meditatif yönlerinin yanı sıra dini önemi olan semboller.

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Ellerinizi 5 Saat Koruma Sağlayan El Dezenfektanı ile Dezenfekte Ediniz.

50 Maddeli COVID-19 Uygunluk Testi Tamamlanmıştır.

Maske Kullanımı Zorunludur

Çalışanlarımızın Sağlık ve Akciğer Taraması Yapılmıştır.

Ambulanslarda Kullanılan ANTIMIC Nano Teknoloji ile Dezenfeksiyon.
Temiz Hava Sirkülasyonu ve ANTIMIC Nano Teknoloji ile Dezenfeksiyon
Termal Kamera ile Ateş Ölçümü ve Takibi
addresistanbul’da Aktif Misafir Sayısı 50m2’ye 1 Kişi Olarak Sınırlandırılmıştır.

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebi ile, son bir kaç aydır, Yeni Normal ile yaşamımıza kaldığımız yerden, bir çok tedbir ile devam ediyoruz.

Yeni Normal yaşamımıza alıştığımız bu günlerde, bizde sizlerin sağlığı için aldığımız en üst seviyede önlemler ile sizleri güvenle ağırlamaktan mutluyuz.

addresistanbul ailesi olarak, Yeni Normal yaşamımızın ilk gününden itibaren, kendimizin, çalışanlarımızın ve sizlerin sağlığını koruyabilmek için önlemler alamaya devam ediyoruz. Virüs ve bakterilerin yüzeylerde tutunmasını engelleyen, Antiviral ve Su Bazlı Nano Teknolojik Antimic Dezenfeksiyon ile bir koruma kalkanı oluşturduk. Tamamen temiz hava sirkülasyonu ile beslenmek için, tüm iç sirkülasyonu devre dışı bıraktık. İş güvenlik firmamızın 50 Maddelik COVID-19 Uygunluk Testinden, sadece addresistanbul olarak değil, tüm mağazalarımız olarak geçtik. Fiziksel mesafeyi geniş tutmak için addresistanbul’da ziyaretçi sayısını 50 M2’ye 1 kişi olarak sınırlandırdık.

Bizler, Sizlerin sağlığı ve güvenliği için önlemlerimizi geliştirmeye devam ederken, eviniz ile ilgili hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek üzere sizleri addresistanbul sokaklarında güvenle alışveriş deneyimini yaşamaya davet diyoruz.

Sevgilerimizle;

addresistanbul Ailesi

PASTEL MAVİ RÜYALAR

Hayalperest, sakin, sınırsız ve içe dönük dünyalar barındıran pastel mavi, dingin ve sakinleştiri bir mekan hissi yaratırken sofistike bir şıklığın kombinasyonunu sunmakta…

Denim renginden daha sıcak, lacivertten daha yumuşak pastel mavi, pozitif, cesur ve tutarlı bir
tarz yaratıyor. Yaşamlarımıza hem dekorasyon hem de moda sektöründe damga vuracak derin, kararlı ve güvenli bir duruş sergiliyor.

Designmixer aksesuar hayalperest, sakin, sınırsız ve içe dönük dünyalar barındıran pastel mavi, dingin ve sakinleştiri bir mekan hissi yaratırken sofistike bir şıklığın kombinasyonunu sunmakta…

Morosso “Take a Line For a Walk” koltuk denim renginden daha sıcak, lacivertten daha yumuşak pastel mavi, pozitif, cesur ve tutarlı bir tarz yaratıyor. Yaşamlarımıza hem dekorasyon hem de moda sektöründe damga vuracak derin, kararlı ve güvenli bir duruş sergiliyor.

SERPENTINE PAVİLYONU

Bjarke Ingels tarafından kurulan BIG (Bjarke Ingels Group), pavilyon tasarımlarında da kendine ait çizgisini koruyor. Mimari ve strüktürel denemelerinde İskandinav ruhunu yansıtan BIG, farklı ölçeklerdeki tasarımlarıyla kendi farklılığını derinleştiriyor.

REFİK ANADOL

Veri tabanlı yarattığı yerleştirmeler, heykeller, görsel ve işitsel performanslarla tanınan Anadol, çalışmalarında mimari, medya sanatları, ışık, veri ve üç boyutlu haritalama teknolojileri üzerinden yeni hibrit ilişkiler, parametrik veri- heykeller kurguluyor. Cevap bulmaktan çok soru sormayı önemsediğini belirten sanatçı, mekan, iletişim, rüya temelli sorularla projelerini şekillendiriyor.

BAUX

BAUX Acoustic Wood Wool, ağaç yünü, çimento ve sudan yapılmış çevre dostu, geri dönüştürülebilir bir malzeme. Açık malzeme yapısı ses yansımasını azaltıp, doğal bir ses emilimi sağlıyor. Konutlarda, endüstriyel yapılarda ve kamusal alanlarda dinlendirici bir akustik yaratan Baux, 1. sınıf koruyucuyla sırlanmış yapısıyla da yangına karşı dayanıklı.

SU ALTI RESTORANI

Snøhetta tarafından Norveç’te tasarlanan Su Altı Restoranı, kara ile deniz arasında konumlanan mimarisi ve deniz altı manzarasıyla yeni bir görme deneyimi sunuyor. Periskopvari devasa penceresi, mavinin her tonunu yapıya dahil ediyor.

2019 YILININ RENGİ: PANTONE YAŞAYAN MERCAN

Yılın Pantone rengi Yaşayan Mercan enerjik, cesur, girişken ve eğlenceli bir karakter yansıtıyor. Cesur ve yenilikten hoşlanan tarzların mercan rengiyle bağ kurmasının tam zamanı.

Yüksek enerjisi ile bu seneye imza atan, tüm dekorasyon ve moda markalarının yere göğe sığdıramadığı Pantone Yaşayan Mercan, deniz altının doğal ve renkli dünyası bu sene evimizin baş köşesine oturacak. Ev aksesuarlarında, döşemelik kumaşlarda ve duvarlarda kendini bol bol gösterecek, özellikle yaz mevsiminde en parlak tonlarıyla çeşitli desenlerde karşımıza çıkacak.

Gavello koltuk yılın Pantone rengi Yaşayan Mercan enerjik, cesur, girişken ve eğlenceli bir karakter yansıtıyor. Cesur ve yenilikten hoşlanan tarzların mercan rengiyle bağ kurmasının tam zamanı.

All Happy Days Mercan desenli tabak yüksek enerjisi ile bu seneye imza atan, tüm dekorasyon ve moda markalarının yere göğe sığdıramadığı Pantone Yaşayan Mercan, deniz altının doğal ve renkli dünyası bu sene evimizin baş köşesine oturacak. Ev aksesuarlarında, döşemelik kumaşlarda ve duvarlarda kendini bol bol gösterecek, özellikle yaz mevsiminde en parlak tonlarıyla çeşitli desenlerde karşımıza çıkacak.

HORST P. HORST

20. yüzyılın en ünlü moda ve portre fotoğrafçılarından Horst, Vogue başta olmak üzere ünlü moda dergileri için çektiği fotoğraflar ve Salvador Dali, Coco Chanel, Elsa Schiaparelli gibi önemli sanatçı ve tasarımcılarla olan çalışmalarıyla tanınıyor. “Işık ustası”, “fotoğrafın simyacısı” olarak anılan Horst, ışık, kompozisyon, karakter, gizem ve atmosfer üzerinden kendi sürrealist illüzyonunu kurguluyor.

KORALDAN İLHAM ALAN CEPHE TASARIMI

Université Pierre et Marie Curie bünyesindeki Banyuls-sur-Mer Okyanusolojik Gözlemevinin Uluslararası Konaklama Merkezini tasarlayan Atelier Fernandez

& Serres koraldan ilham alan cephe tasarımlarıyla güneş ve havalandırma kontrolü sağlarken yapıya hareketli ve enerjik bir kimlik katıyor.

ANISH KAPOOR

Dünyanın önemli müzelerinde eserleri sergilenen Kapoor, farklı malzeme ve formları, boşluk ve form teması özelinde büyük ölçekli heykelleriyle deneyimliyor. Eserlerinde kullandığı yalın dil bir o kadar enerjik, cesur, şaşırtıcı ve girişken.

THE COUCH, MVRDV

MVRDV tarafından Amsterdam’da tasarlanan The Couch enerjik, hareketli ve şaşırtıcı tasarımıyla kente ait, kentli bir yapı. Amacı erişilebilir olmak olan tenis kulübü, tasarım dili, bina, kullanıcı ve çevre ilişkisiyle halka açık, kolektif bir işleyişe sahip.