hikayemiz
Addresistanbul
Hikayemiz
Addresistanbul, 2005 yılında Akın ailesi tarafından Türkiye’nin ilk tasarım ve dekorasyon merkezi olarak Şişli/ Bomonti’de 12.300 m2lik bir alışveriş merkezinde kuruldu. Addresistanbul’da kaliteli yaşamı ve tasarımı seven ziyaretçiler ve iç mimarlar hayalindeki evi, ofisi veya bir projeyi sokak sokak gezmeden dünyadan ve Türkiye’den özenle seçilmiş markalar arasında dolaşarak, keyifle ve konforla yaratabiliyorlar.
Addresistanbul
Mimari
Addresistanbul’un sıradışı bir tasarım mahallesini andıran mimarisi, ödüllü mimar Emre Arolat tarafından tasarlandı. ‘Kopuş’ konsepti altında Emre Arolat, ziyaretçileri kentin kaosundan, estetik yoksunluğundan kopartarak içerde özgün bir dekorasyon ve stil serüveni sunuyor. Addresistanbul’un giriş katındaki mağazalar rengarenk enstalasyon havuzlarının etrafına yerleşmiş, yerden ve birbirinden kopuk cam fanuslardan oluşuyor. Mağazaları birbirlerine bağlayan ve kıvrılarak kaybolan yollar, ziyaretçilere sokakta yürüyorlarmış hissi veriyor.
resim-2
resim-3
Addresistanbul
KOPUŞ
Kendi kendine tasarlarcasına büyüyen, kaotik, parçacıl bir metropol, bir kere şaşırttıktan sonra sıradanlaşan hoyratça tüketilen… İstanbul… Sıkı bir Kopuş… Kendi tansiyonunu kendi yaratan, bağlamını ”bulunan” üzerinden değil, ”olması düşünülen” ile oluşturan biricik bir parça. Ekran tüneli ile ”dış”tan kopartılan, ”iç”e akan ziyaretçi, ”iç”te yeni bir dünya… Tıpkı metropol gibi parçalı, hatta kaotik… Her defasında şaşırtma potansiyeli olan, butik, biricik… ”Yer”den hem yatayda, hem de düşeyde kopuk, özgün bir deneyim… Kendisini tasarımın akışına bırakan ziyaretçi için bireysel bir keşif..